Pigiausi skrydžiai į Taliną iš artimų oro uostų

Talino viešasis transportas


Talinas – gražus ir autentiškas miestas, išsaugojęs viduramžišką dvasią. Jame yra daug lankytinų objektų, muziejų, bažnyčių, parkų, zoologijos sodas, kurie įsikūrę ne tik miesto senamiestyje, bet ir kitose Estijos sostinės vietose, kurias patogiausia pasiekti – visuomeniniu transportu.

Talino viešasis transportas

Talino visuomeninis transportas – patogus, tvarkingas ir švarus. Mieste važinėja autobusai, kuriais kiekvienas gali pasiekti jam reikiamas vietas. Taip pat susiekimą palengvina tramvajai, su kuriais tiek vietiniai, tiek ir turistai gali atvažiuoti, pavyzdžiui, nuo autobusų stoties iki pat centro. Autobusų ir tramvajų bilietai turistams, yra šiek tiek brangesni nei Vilniuje, tačiau nežymiai.

Talinas – pirmasis miestas, kuris pasirūpino, kad jo gyventojai viešuoju transportu važinėtų visiškai nemokamai. Talino nemokamas transportas yra skirtas tik šio miesto gyventojams, visgi šia dovana džiaugiasi tikrai ne visi. Ne vienas estas pastebi, kad atsiradus šiai sistemai, viešuose transportuose padaugėjo benamių, valkatų, asocialių asmenų, kurie kelia šiokius tokius nepatogumus. Tačiau, tikrai ne kiekviename autobuse ar tramvajuje jų būna, o jeigu būna, tai retai.

Talino viešasis transportas teikia pigesnes paslaugas ir atvykėliams. Turistai gali nusipirkti žaliąją Talino miesto kortelę vos už kelis eurus ir su ja važinėtis visą parą. Paros kaina – 3 eurai. Vienkartinis autobuso bilietas kainuoja 1,60 euro.

Talino viešasis transportas nors vietiniams gyventojams yra beveik nemokamas (vietiniai nusiperka už porą eurų žaliąją kortelę, su kuria važinėjasi po miestą nemokamai, tačiau kiekvieną kartą, įlipus į transportą, ją reikia pažymėti), o turistams  nėra brangus, visgi bilietėlį būtina turėti, nes už važiavimą be jo – gresia labai didelės baudos.

Talino Oro uostai
  • Ulemiste oro uostas TLL
  • Pirita Harbour oro uostas QUF